• Padidinti šriftą
  • Šrifto dydis p/nutylėjimą
  • Sumažinti šriftą

"ELEKTROBIG DRAG 2010" rezultatai

audi80Šeštadienį Kazlų Rūdos aerodrome vykusiame kasmetiniame atvirame Lietuvos automobilių Drag lenktynių čempionato pirmajame etape „ELEKTROBIG DRAG 2010“ žiūrovus stebino Giedriaus Jurevičiaus vairuojamas automobilis „Audi 80”.

Sportinių automobilių klasėje „SC“ varžęsis Giedrius Jurevičius užėmė pirmą vietą. Jo bioetanoliu varomam 760 arklio galių turinčiam automobiliui niekas negalėjo pasipriešinti. „Giedriaus Jurevičiaus vairuojamas automobilis iš tiesų rodė įspūdingą rezultatą. Jis trasą įveikė per 10,10s, išvystydamas maksimalų 246 km/h greitį ir nugalėjo Mindaugą Beniušį, kuris vairavo nemažiau įspūdingą automobilį „Audi Coupe“. Be to, džiugu, kad ir lenktynininkai pradeda naudoti biokurą ir taip rūpinasi aplinka“, besišypsodamas pasakojo vienas iš lenktynių organizatorių Edvinas Preckailo.

Dalyviai varžėsi 1/4 mylios (402,336 m.) ilgio trasoje.

Standartinių automobilių klasėje „A“ pirmą vietą užėmė 2009 metų čempionas Irmantas Katinas, vairavęs automobilį „Honda S2000“, finale įveikęs Mindaugo Baltramonaičio vairuojamą „Honda Civic“. Trečias klasėje liko Gediminas Kemėras su „Honda Civic“.

Standartinių automobilių klasėje „B“ pirmą vietą užėmė svečias iš Latvijos Vitalijs Koloss, vairavęs automobilį „Nissan 200SX“ ir finale nepalikęs jokių galimybių Tomui Poliakui vairuojančiam „Opel Kadett GSI“. Trečias klasėje liko Mykolas Tamašauskas su „VW Scirocco“.

Standartinių modifikuotų automobilių klasėje „C“ varžėsi tik du sportininkai. Tačiau tas nė kiek nesumažino intrigos. Egidijui Sadauskui, vairavusiam „Opel Corsa“ automobilį, tik po atkaklios kovos pavyko nugalėti Paulių Krukauską, vairuojantį „Honda CRX“ automobilį.

Standartinių modifikuotų automobilių klasėje „D“ vyko įnirtinga kova. Kvalifikacijoje net dvejos sportininkų poros įveikė trasą vienodais laikais, todėl, siekiant išsiaiškinti porų išsidėstymą prieš finalus, jiems teko atlikti pakartotinius važiavimus. Po finalinių kovų pirma vieta atiteko Lietuvos automobilių Drag lenktynių veteranui Artūrui Simonavičiui, vairavusiam „Mazda 323 GTX“ automobilį. Antrą ir trečią vietas užėmė Ovidijus Tylenis („Audi Coupe Quattro“) ir Martynas Kieras („Ford Escort“).

Sportinių automobilių klasėje „SC“ nugalėtojo vardą pelnė Giedrius Jurevičius, o antroje vietoje liko Mindaugas Beniušis. Nuo jų gana stipriai atsiliko Tomas Čižauskas, užėmęs trečiąją vietą. Visi klasės prizininkai vairavo „Audi“ automobilius.

Komandinėje įskaitoje pirma vieta atiteko „ElektroBig-Žaibelis“, antra – „Opel klubas Racing Team“, trečia – „Scirocco klubas“.

„Kaip ir tikėjomės, sulaukėme nemažai dalyvių. Iš viso pirmame etape varžėsi 30 lenktynininkų. Į Drag varžybas atvyko ir svečių iš Latvijos. Azarto, emocijų netrūko visų lenktynių metu. Gaila, kad pirmajam etapui nespėjo pasiruošti keletas Lietuvos sportininkų, vairuojančių įspūdingiausius automobilius. Tikimės jų sulaukti antrame etape“, kalbėjo Edvinas Preckailo.

Antrasis Lietuvos autombilių Drag lenktynių čempionato etapas vyks gegužės 22 dieną toje pačioje vietoje – Kazlų Rūdos aerodrome. Organizatoriai tikisi sulaukti dar daugiau dalyvių, galingų ir įspūdingą greitį išvystančių automobilių bei turiningu laisvalaikiu besimėgaujančių žiūrovų.