ŽAIBELIS - Jonavos automobilių sporto klubas

  • Padidinti šriftą
  • Šrifto dydis p/nutylėjimą
  • Sumažinti šriftą
Reklaminis skydelis

Jonavoje – formulės gausmas ir elektromobilių DRAG varžybos

2013 jonavos paroda
Šeštadienį nuo ankstaus ryto jonaviečių ir miesto svečių dėmesį traukė neįprastas vaizdas. Sąjūdžio aikštėje buvo rikiuojami sportiniai automobiliai, kartai bei motociklai – vyko pasiruošimas auto–moto sporto parodai. Taip renginio organizatoriai, Jonavos auto sporto klubas "Žaibelis", nusprendė paminėti solidžią sukaktį – Jonavos autosporto 40-metį. Lygiai prieš tiek metų, a. a. B. Lubio iniciatyva, Jonavoje buvo įkurtas automobilių sporto klubas "Azotas".
 
Šventės pradžią paskelbė visų išrikiuotų automobilių variklių gausmas bei šventės globėjo – Jonavos rajono mero Mindaugo Sinkevičiaus kalba. Meras pasidžiaugė sportininkų iniciatyva organizuojant šventę miestiečiams.

Pasibaigus oficialioms kalboms, organizatoriai pakvietė šventės svečius prisijungti prie gausybės siūlomų pramogų bei konkursų, kurių užteko visiems –  tiek patiems mažiausiems tiek ir jų tėveliams. Pirmiausia visi buvo pakviesti prie kartingo sporto atstovų palapinės, kur vyko kartų padangų montavimo varžybos. Nors tai ir nebuvo itin lengva užduotis, tačiau su ja puikiai susitvarkė ne tik vyresnieji varžybų dalyviai, bet ir vaikai. Be abejo, daugiausia palaikymo ir ovacijų susilaukė varžybose nusprendusi dalyvauti bei puikiai su užduotimi susidorojusi mergaitė.

Pasibaigus šiam konkursui visi šventės dalyviai bei žiūrovai skubėjo prie aikštėje įrengtos "Mini DRAG 2013" lenktynių trasos. Joje pirmą kartą Lietuvoje buvo varžomasi vaikiškais elektromobiliais. Nors lenktynių technika ir buvo vaikiška, tačiau renginio organizatoriai pasistengė, kad vaikai pasijustų kaip tikrose DRAG lenktynėse. Įrengta trasa buvo 60 pėdų ilgio (18,288 metrų - tai yra viena iš oficialių matuojamų distancijų "DRAG" varžybose), startas duodamas tik DRAG lenktynėms skirtu šviesoforu, o dalyvių distancijos įveikimo laikai buvo matuojami ir rodomi Lietuvos DRAG lenktynių čempionate naudojama laiko matavino įranga. Šios lenktynės nepaliko abejingų.

Emocijų užteko visiems, tiek dalyviams, tiek jų tėveliams tiek ir azartiškai lenktynininkus palaikiusiai publikai. Galiausiai po kvalifikacinių, atrankinių ir finalinių važiavimų buvo išaiškinti patys greičiausi varžybų dalyviai, kurie buvo apdovanoti diplomais bei prizais.

Pasibaigus "Mini DRAG 2013" lenktynėms renginio organizatoriai pakvietė šventės svečius pažiūrėti parodomojo kartų važiavimo laikinai užtvertoje miesto gatvėje. Šventės dalyviai galėjo įsitikinti, kad nors šie lenktyniniai automobiliukai ir yra maži, tačiau savo dinamika bei greičiu niekuo nenusileidžia didesnei sportinei technikai.

Kartingo atstovams baigus savo pasirodymą, šventės svečių laukė staigmena – parodyti savo formulės galimybes nusprendė ir vienas iš Jonavos automobilių sporto veteranų S. Mironenka dar ir dabar dalyvaujantis lenktynėse.

Dar prieš renginį tiek maži, tiek dideli buvo kviečiami piešti piešinius tema "Sukurk ir nupiešk savo svajonių sportinį automobilį". Visų dalyvių paveikslai buvo įvertinti prizais.

Šventės pabaigoje renginio organizatoriai padėkojo susirinkusiems svečiams, rėmėjams bei visiems prisidėjusiems prie šios šventės ir palinkėjo, kad dėmesys auto sportui nesibaigtų šia diena, o tęstųsi kuo ilgiau. Tarsi tai patvirtindami žiūrovai neskubėjo skirstytis bei dar ilgai apžiūrinėjo sportine techniką. Juk ne kasdien turi galimybe iš arti apžiūrėti formulę, žiedinių lenktynių ar ralio automobilį, sportinį motociklą, bagį ar kartą, o juolab jame nusifotografuoti.

 
2019_Minidrag_sonas_Upninkai_174.png

Dabar prisijungę

Mes turime 12 svečius online


Pagrindinis remėjas

Reklaminis skydelis

Remėjai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Organizatoriai

Reklaminis skydelis